Majowe Święta Państwowe

W dniu 29 kwietnia 2021 r. w czasie lekcji online uczniowie klasy IIa uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z Wychowawcą na temat Majowych Świąt Państwowych.

Rozmawialiśmy o Święcie Pracy, które obchodzone jest 1 maja jako symbol szacunku do pracy ludzi różnych zawodów. Mówiliśmy o tym, jak ważna jest nauka i zdobywanie wiedzy, aby
w przyszłości móc pracować w wymarzonym zawodzie.

Omawialiśmy ogromne znaczenie najmłodszego Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które obchodzimy 2 maja. Dzieci wypowiadały się na temat szacunku do naszej Flagi i wywieszaniu  jej  w dniach uroczystych, w czasie świąt państwowych.

Uczniowie zostali także zapoznani ze  Świętem Konstytucji 3 Maja w 230 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji.

Dzieci wypowiadały się na temat naszych, polskich symboli narodowych, oglądały prezentację              pt.  1, 2, 3 maja – nasze polskie majowe święta państwowe.

Następnie uczniowie klas 0 – III samodzielnie wykonali kotyliony, plakaty i dowolne prace plastyczne związane ze Świętami Majowymi.

Małgorzata Cieślik