Oddział przedszkolny

Dni otwarte w zerówkach na Woli

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na 2021 rok rozpocznie się na przełomie lutego i marca, a już w styczniu dzieci i rodzice będą mogli odwiedzić wolskie zerówki i zapoznać się z ich ofertą edukacyjną. Na sześciolatków czeka szeroki wybór zajęć łączących naukę, zabawę i twórczą aktywność.

Już za chwilę rodzice będą podejmowali decyzję, gdzie 1 września ich dzieci rozpoczną rok przedszkolnej edukacji. Na Woli w każdej szkole podstawowej działa nowoczesna, bezpieczna i przyjazna dla sześciolatków zerówka. Każda z dziewiętnastu placówek zapewnia dzieciom wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, doskonale wyposażone sale dydaktyczne i certyfikowane place zabaw.

– Nasze zerówki to miejsca dla dzieci i rodziców poszukujących na Woli szkół pielęgnujących kreatywność, wyobraźnię, a przede wszystkim indywidualne podejście i przyjazne, sprzyjające rozwojowi środowisko. Najmłodsi uczniowie objęci są pomocą psychologiczno-pedagogiczną, a zerówki przygotowały dla nich ofertę zajęć dodatkowych, czyli bon sześciolatka – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza.

W ramach bonu sześciolatka wolskie szkoły zapewniają:
• 2 razy w tygodniu – zajęcia z języka angielskiego w ramach programu „Wolski poliglota”,
• 2 razy w tygodniu – zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej,
• raz w tygodniu – „Matematyka nietrudna dla smyka”,
• raz w tygodniu – zajęcia wspierające kreatywność, np. robotyka, szachy,
• raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej – wyjścia do kina, teatru lub muzeum,
• w okresie zimowym –  program dożywiania każdego dziecka „Zdrowa kanapka”,
• komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych dla wszystkich grup sześciolatków na początku roku szkolnego.
Informacje o zasadach i harmonogramie rekrutacji będą dostępne na: www.edukacja.warszawa.pl

Którą szkołę wybrać – poradnictwo
Specjaliści z  wolskich paradni psychologiczno-pedagogicznych będą odpowiadać na pytania i wątpliwości rodziców w czasie bezpłatnych konsultacji:
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1, ul. Zawiszy 13
Telefon informacyjno-konsultacyjny: 515 070 858
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2, ul. Księcia Janusza 45/47
Telefon informacyjno-konsultacyjny: 519 716 101

Dni otwarte w oddziałach przedszkolnych
Od 11 do 22 stycznia 2021 roku w godzinach 9:00–15:00 wszystkie szkoły podstawowe zapraszają dzieci i rodziców na indywidualne spotkania i zapoznanie się z ofertą edukacyjną dla sześciolatków na rok szkolny 2021/2022. W celu umówienia się na spotkanie, wystarczy się skontaktować z wybraną placówką.

Szkoła Podstawowa nr 166 im. Żwirki i Wigury
ul. Żytnia 40