Nasi nauczyciele

Mieczysław Walczewski

Aneta Grzelka

Marzenna Znyk

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie zapewnia opiekę dzieciom w godzinach 7.00 – 17.30. W dni zebrań z rodzicami zaś  jest czynna do godziny 18.30.

Świetlica zapewnia opiekę dzieciom z klas I-III, których rodzice zadeklarują taką potrzebę oraz w uzasadnionych sytuacjach uczniom z klas IV-VIII.

Do dyspozycji dzieci objętych opieką świetlicy szkolnej jest 5 sal świetlicowych,
w których prowadzone są zajęcia w różnych grupach wiekowych.

Z powodu pandemii dzieci z oddziałów wczesnoszkolnych przebywają po zakończonych zajęciach obowiązkowych w tej samej sali.

Wszyscy uczniowie w ramach zajęć świetlicowych korzystają z dużej sali gimnastycznej, dwóch małych sal gimnastycznych w tym jednej z lustrami do tańca, oraz placu zabaw i boisk szkolnych.

Po zakończeniu zajęć edukacyjnych uczniowie pod opieką nauczycieli mogą zjeść  obiad. Po posiłku dzieci pod kierunkiem nauczyciela odrabiają prace domowe.  Następnie wychowawca organizuje im twórcze zabawy, konkursy, seanse filmowe oraz inne atrakcje.

Zimowe zabawy na śniegu

W końcu mamy prawdziwą zimę! Uczniowie kl. 1A pod czujnym okiem pana Mieczysława Walczewskiego oddali się zimowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca, a   przepiękne bałwany cieszyły oko na podwórku szkolnym.

Zasady życia eko w kl. IIIA

W styczniu br. uczniowie klasy IIIA aktywnie uczestniczyli w projekcie Eko Z Twoją Wolą. Na zajęciach dydaktyczno-wychowawczych zdobywali i poszerzali swoją wiedzę ekologiczną. Rozwijali poczucie odpowiedzialności oraz sztukę wnioskowania i przewidywania skutków określonych działalności człowieka w środowisku. Podczas zajęć świetlicowych wspólnie przygotowali plakat Zasady życia eko oraz plansze dotyczące segregacji śmieci.

Katarzyna Redestowicz

Beata Gołębiowska

Zimowa galeria

Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej

Wszystkim Paniom życzymy duuużo radości i niekończącego się szczęścia!

Codziennie pamiętajcie o tym, że jesteście najważniejsze

i nawet w najbardziej napiętym grafiku,

starajcie się znaleźć czas dla siebie!

Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast dzień później – 22 stycznia świętujemy Dzień Dziadka. W tych dniach dzieci wręczają własnoręcznie wykonane drobiazgi i laurki, składają życzenia. Życzenia dla babci i dziadka to świetna okazja, żeby wyrazić całą naszą wdzięczność za ich mądrość i opiekę. Przygotowaliśmy własne laurki z  różnymi  życzeniami dla dziadków: od rymowanych po wzruszające, ale co najważniejsze płynące prosto z naszych serc.

KOLOR