Nasi nauczyciele

Katarzyna Redestowicz

Mieczysław Walczewski

Marzenna Znyk

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie zapewnia opiekę dzieciom w godzinach 7.00 – 17.30. W dni zebrań z rodzicami zaś  jest czynna do godziny 18.30.

Świetlica zapewnia opiekę dzieciom z klas I-III, których rodzice zadeklarują taką potrzebę oraz w uzasadnionych sytuacjach uczniom z klas IV-VIII.

Do dyspozycji dzieci objętych opieką świetlicy szkolnej jest 5 sal świetlicowych,
w których prowadzone są zajęcia w różnych grupach wiekowych.

Z powodu pandemii dzieci z oddziałów wczesnoszkolnych przebywają po zakończonych zajęciach obowiązkowych w tej samej sali.

Wszyscy uczniowie w ramach zajęć świetlicowych korzystają z dużej sali gimnastycznej, dwóch małych sal gimnastycznych w tym jednej z lustrami do tańca, oraz placu zabaw i boisk szkolnych.

Po zakończeniu zajęć edukacyjnych uczniowie pod opieką nauczycieli mogą zjeść  obiad. Po posiłku dzieci pod kierunkiem nauczyciela odrabiają prace domowe.  Następnie wychowawca organizuje im twórcze zabawy, konkursy, seanse filmowe oraz inne atrakcje.

Zimowe zabawy na śniegu

W końcu mamy prawdziwą zimę! Uczniowie kl. 1A pod czujnym okiem pana Mieczysława Walczewskiego oddali się zimowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca, a   przepiękne bałwany cieszyły oko na podwórku szkolnym.

Zasady życia eko w kl. IIIA

W styczniu br. uczniowie klasy IIIA aktywnie uczestniczyli w projekcie Eko Z Twoją Wolą. Na zajęciach dydaktyczno-wychowawczych zdobywali i poszerzali swoją wiedzę ekologiczną. Rozwijali poczucie odpowiedzialności oraz sztukę wnioskowania i przewidywania skutków określonych działalności człowieka w środowisku. Podczas zajęć świetlicowych wspólnie przygotowali plakat Zasady życia eko oraz plansze dotyczące segregacji śmieci.

Katarzyna Redestowicz

Beata Gołębiowska