Ekologiczne Święta

„Ekologiczne Święta”

W  grudniu 2020 r. Uczniowie naszej szkoły realizowali program „Eko z Twoja Wolą” pod hasłem: „EKOLOGICZNE ŚWIĘTA”. Dzieci ubrały ekologiczne choinki wykonane
z surowców oddanych do recyklingu, a ozdoby choinkowe wykonały z ręczników papierowych, butelek pet, kubeczków po serkach, folii aluminiowej, z zużytego wcześniej papieru, z wstążek po pakowaniu sushi i innych zakupów, z rolek po ręcznikach papierowych i z innych surowców wtórnych. Do wykonania stroików świątecznych posłużyły naturalne elementy roślinne: świerkowe i jodłowe gałązki, szyszki, suche owoce: żołędzie, kasztany, orzechy, suche owoce jarzębiny i wawrzynu, ozdobne zasuszone liście oraz  lniane sznureczki i kokardki.

Na wyróżnienie zasługują prace następujących Uczniów:

1. Wiktor Kozłów, 2a, – ekologiczna choinka
  2. Dawid Tomaszewski 2a- stroik świąteczny
  3. Amelia Łyczkowska 6b- ozdoby choinkowe

Bardzo dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy uczestniczyli w akcji i zadbali o ochronę środowiska przyrodniczego.